EPRAHA8

Jak postupovat

V první řadě si musíte zjistit, jak silný signál máte a podle toho si koupit odpovídající zařízení pro příjem WiFi signálu. Pro připojení k síti je možné použít několik zařízení. Obecně je dělíme do dvou kategorií:

Proměření signálu, nákup a instalaci příjmového zařízení může poskytnout kterákoli společnost, která se těmito službami zabývá. Občan se může obrátit na kteroukoli společnost a samozřejmě si může zajistit příjem vlastními silami. Městská část Praha 8 dodává internetový signál a je výhradně na občanovi, jakým způsobem si zajistí jeho příjem.

Po nainstalování potřebného hardware a software už jen zbývá naladit se na vysílač sítě Praha8. Tyto vysílače poznáte dle jména, které vypadá následovně: PRAHA8.NET-Rx-y, kde „x“ a „y“ jsou čísla pro jedinečnou identifikaci každého vysílače. Po naladění vysílače se automaticky zobrazí úvodní webová stránka městské části Praha 8 www.epraha8.net, kde bude přihlašovací okno pro zadání hesla k přístupu na Internet.

Ti, kteří se chtějí do sítě přihlásit prvně, zde najdou odkaz, přes který se dostanou na přihlašovací portál epraha8.net. Přihlášení je zdarma a jednoduché – budete postupovat podle daných instrukcí: vyplníte přihlašovací jméno (login), heslo, zadáte e-mail, na kterém později potvrdíte autorizaci.

Tyto údaje tlačítkem odešlete a během minuty získáte přístup do internetové sítě. Brzo na uvedený e-mail přijde žádost o autorizaci (dle instrukcí odsouhlasíte zadané údaje poklepáním na zaslanou webovou identifikační adresu). Pokud autorizaci do 12 hodin od přihlášení nepotvrdíte, bude účet zrušen (toto opatření slouží k zjištění počtu stálých uživatelů, každý zájemce má mít pouze jednu přístupovou adresu. Prostřednictvím uvedeného e-mailu bude také Městská část Praha 8 informovat své občany).

Aktuality

17.8.2018

Odstávka hotspotu R11 - Lyčkovo náměstí 6

Odstávka hotspotu R12 - Zenklova 52

Odstávka hotspotu R17 - Krynická 15

Odstávka hotspotu R19 - ZŠ Libčická 10

Odstávka hotspotu R25 - U Parkánu 17

Odstávka hotspotu R33 - Mazurská 599/1a

Odstávka hotspotu R34 - Větrná 381/10

Odstávka hotspotu R4 - Davídkova 37

Přehled akcí na území Prahy 8 je uveřejněn na webových stránkách MČ Praha 8 v oblasti Kalendář akcí.

Archiv zpráv

Infolinka

Provoz infolinky
v pracovních dnech 9 – 17 hod.

(+420) 270 000 955

Partneři

Praha 8 Casablanca e-invent s.r.o.